Kulttuuria kaikille -palvelun tapahtumat
Tietoa seminaareista, keskustelutilaisuuksista ja muista tapahtumista, jotka Kulttuuria kaikille -palvelu järjestää yhteistyössä muiden toimijoiden kanssa.
Tietoa seminaareista, keskustelutilaisuuksista ja muista tapahtumista, jotka Kulttuuria kaikille -palvelu järjestää yhteistyössä muiden toimijoiden kanssa.
Aika: keskiviikot 4.10. ja 11.10.2023 klo 18.00-20.00
Paikka: Etätapaaminen Zoomissa
Kaikukortista on toivottu mobiiliversiota pahvisen Kaikukortin rinnalle. Tule mukaan varmistamaan, että kehitämme mobiili-Kaikukortista yhdessä kivan ja toimivan. Haluamme kuulla sinunkin näkemyksesi. Työpajaan osallistumiseen et tarvitse erityisiä digitaitoja.
Saavutettava toiminta antaa kaikille ihmisille mahdollisuuden olla asiakkaana, osallistua, vaikuttaa tai päästä työntekijäksi. Verkkokurssin sisältö auttaa tekemään palveluista, viestinnästä ja toimintaympäristöistä yhdenvertaisemmin saavutettavia.
Tervetuloa moninaisuusagenttien tarjoamiin moninaisuuden verkkoklinikoihin! Näiden Teamsissa pidettävien, kaksi tuntia kestävien klinikoiden tarkoituksena on tutustua paremmin kaikkiin tapoihin, joilla olemme moninaisia sekä moninaisuuden eri näkökulmiin.
Festivaalin tarkoituksena on lisätä tietoisuutta YK:n kansainvälisestä vammaisten päivästä (3.12.) ja esitellä vammaisten ja viittomakielisten tekemää korkeatasoista taidetta. Tarjoamme luksusta matalalla kynnyksellä, DiDa on pääsymaksuton.
Vuoden 2023 festivaali järjestetään Helsingin keskustakirjasto Oodin Maijansalissa perjantaina 1.12. klo 16-20.
Tapahtumat, jotka Kulttuuria kaikille -palvelu on järjestänyt yhteistyössä muiden toimijoiden kanssa vuonna 2020.
Tapahtumat, jotka Kulttuuria kaikille -palvelu on järjestänyt yhteistyössä muiden toimijoiden kanssa vuonna 2019.
Tapahtumat, jotka Kulttuuria kaikille -palvelu on järjestänyt yhteistyössä muiden toimijoiden kanssa vuonna 2018
Tapahtumat, jotka Kulttuuria kaikille -palvelu on järjestänyt yhteistyössä muiden toimijoiden kanssa vuonna 2017.
Tapahtumat, jotka Kulttuuria kaikille -palvelu on järjestänyt yhteistyössä muiden toimijoiden kanssa vuonna 2016.