Ohita navigaatio

9.4.2026

Kulttuuria kaikille -palvelu etsii alivuokralaista Kaapelitehtaalle

Huone, jossa on ikkunalliset seinät, ikkuna ulos ja kaksi työpistettä.

Tarjoamme vuokrattavaksi osittain kalustettuja työhuoneita viihtyisässä kulttuurialan toimistossamme Kaapelitehtaalla 1.6.2026 alkaen. Toimistossa työskentelee kesäkuusta alkaen Kulttuuria kaikille -palvelun neljä työntekijää sekä kaksi (lastenkirja)kuvittajaa. Etsimme toimistoomme ensisijaisesti kulttuurialan toimijaa. Tila sopii varsinkin toimistotyötä tekeville.

Tarjolla on 2–3 työhuonetta tai 4 työpistettä. Työhuoneiden vuokra on 400-500 euroa per huone, ja työpisteen vuokra on 250–400 euroa. Vuokra sisältää kokoustilan rajatun käytön sekä keittiön käytön, sähkön, siivouksen ja langattoman verkkoyhteyden.

Toimisto on esteetön ja sinne pääsee suurella hissillä. Toimistossa ei ole esteetöntä wc:tä, mutta sellainen löytyy esimerkiksi saman rapun kellarikerroksesta. Toimistossa käy säännöllisesti henkilöitä, joilla on avustajakoiria. Lisätietoja tilan saavutettavuudesta: Toimiston saavutettavuus.

Tiedustelut (virka-aikaan): Aura Linnapuomi, aura.linnapuomi@cultureforall.fi, 040 931 0576.

Toimistomme sijaitsee Kaapelitehtaalla osoitteessa Tallberginkatu 1, D-rappu, 5. kerros.

Yhdenvertaisen kulttuurin puolesta ry:n Kulttuuria kaikille -palvelu toimii valtakunnallisena asiantuntijana ja vaikuttajana taide- ja kulttuurialalla. Edistämme yhdenvertaisia mahdollisuuksia taiteilijana ja alan ammattilaisena toimimiseen ja jokaisen oikeutta taiteen harrastamiseen ja kulttuurielämysten kokemiseen. Osaamisemme ydintä on saavutettavuuden ja moninaisuuden huomiointi niin tekijöiden kuin taiteen sisältöjen ja palveluiden kannalta. Toimimme sillanrakentajana taide- ja kulttuurialan, eri ryhmien ja muiden alojen välillä. Lisäksi ylläpidämme ja kehitämme valtakunnallisesti Kaikukorttia.

 
Siirry sivun alkuun
  • jaa: Facebook
  • jaa: Twitter
  • jaa: Linkedin