Ohita navigaatio

Kontaktuppgifter


Postadress

Kultur för alla
Tallbergsgatan 1 / 48
00180 Helsingfors

Besöksadress

Kabelfabriken, Tallbergsgatan 1, innegården, D-trappan, 5. våningen (dörren finns i hissaulan).

Tillgänglighet

Vårt kontors tillgänglighet.

Webbsidornas tillgänglighetsutlåtande.
Ge respons om våra webbsidors tillgänglighet.


Personal

Servicen Kultur för alla drivs av föreningen För kultur på lika villkor r.f.


Mira Haataja Mira Haataja

Tf. Verksamhetsledare 27.4.2020-31.3.2021

mira.haataja@cultureforall.fi
tel. 040 2136 339
  • Leder och utvecklar verksamheten
  • Kaikukortti

Maija Karhunen.Maija Karhunen

Projektkoordinator

maija.karhunen@cultureforall.fi
tel. 040 188 3538


Aura Linnapuomi

Aura Linnapuomi

Tillgänglighetsspecialist
Moderskapledig t.o.m. 8.3.2021.

aura.linnapuomi@cultureforall.fi
tel. 040 931 0576

  • Tillgänglighet
  • Kaikukortti

Seppo Mallenius

ICT-planerare

seppo.mallenius@cultureforall.fi
Tel: 040 554 4321

Projektet Kaikukortti kaikuu


Marjo Oja-Kaukola.

Marjo Oja-Kaukola

Projektkoordinator

marjo.oja-kaukola@cultureforall.fi
Tel. 040 669 6544

  • Projektet Kaikukortti kaikuu

Rita Paqvalén

Rita Paqvalén

Verksamhetsledare
Srivledig till 31.3.2021 

rita.paqvalen@cultureforall.fi
tel. 040 674 3528

  • Leder och utvecklar verksamheten
  • Mångfaldsfrågor, speciellt gällande sexuella och könsminoriteter

Marjo Rasinkangas

Marjo Rasinkangas


Städare/Kontorshjälp





Outi Salonlahti

Outi Salonlahti

Tillgänglighetsspecialist och planerare


outi.salonlahti@cultureforall.fi
tel. 040 963 9908


  • Tillgänglighet
  • E-postilista
  • Webbsidor
  • Respons om webbsidornas tillgänglighet
  • Projektet Kaikukortti kaikuu

Sari Salovaara och assistenthund Lenni

Sari Salovaara

Specialsakkunnig

sari.salovaara@cultureforall.fi
tel. 040 931 3958

  • Tillgänglighet och kartläggningar
  • Jämställdhets- och mångfaldsplaner
  • Jämlikhet och likabehandling i konstfältet för människor med funktionsvariationer 

Kabelfabriken

Du hittar Kultur för alla på Kabelfabriken, som ligger i
Gräsviken i Helsingfors.

Kontoret finns i D-trappan. Den tillgängliga hissen hittas på vänstra sidan om D-trappans ingång.
 
Siirry sivun alkuun