Ohita navigaatio

Keski-Pohjanmaan ja Kruunupyyn Kaikukortti

Kaikukortin logo

Kulttuuri kuuluu kaikille! Kaikilla on oikeus käydä konserteissa, festivaaleilla ja teattereissa vaikka oma taloudellinen tilanne olisikin hyvin tiukka. Ratkaisuksi tähän on kehitetty Kaikukortti.

Tulossa kesällä 2019!

Keski-Pohjanmaan ja Kruunupyyn Kaikukortti-kokeilu 27.6.2019-31.12.2020.

Kaikukortti on tarkoitettu Keski-Pohjanmaan ja Kruunupyyn Kaikukortti-verkostossa mukana olevien sosiaali- ja terveysalan toimijoiden asiakkaille, jotka ovat tiukassa rahatilanteessa, eivätkä voi siitä syystä hankkia pääsylippuja tai kurssipaikkoja. 

Kaikukortti toimii alueella yli kuntarajojen, ja se on voimassa kokeilun loppuun.

Lue lisää Soite:n sivulta Keski-Pohjanmaan ja Kruunupyyn Kaikukortista.

Alueen Kaikukortti-toimintaa ylläpitää yhdessä Keski-Pohjanmaan sosiaali- ja terveyspalvelukuntayhtymä Soite ja Keski-Pohjanmaan kunnat sekä Kruunupyy.

Lisätietoa alueen Kaikukortti-toiminnasta:

Kaikukortin sote-kohteet:

Keski-Pohjanmaan sosiaali- ja terveyspalvelukuntayhtymä Soite, Hyvinvointikoordinaattori Henri Nevalainen henri.nevalainen@soite.fi, puh. 040 804 2205

Kaikukortin kulttuurikohteet:

Kokkola:

Sampo Purontaus,
sampo.purontaus@kokkola.fi, puh. 044 780 9264

Kannus:

Anja Takkunen,
anja.takkunen@kannus.fi, puh. 040 359 3504

Kaustinen:

Mailis Tastula,
mailis.tastula@kaustinen.fi, puh. 050 443 6877

Toholampi:

Tarja Kalander,
tarja.kalander@toholampi.fi, puh. 040 150 5232

Veteli:

Antti Tattari,
antti.tattari@veteli.fi, puh. 050 579 0102

Halsua:

Timo Marjusaari,
halsua4h@halsua.fi, puh. 040 718 3688

Lestijärvi:

Niina Tiala,
niina.tiala@lestijarvi.fi, puh. 050 443 7023

Kruunupyy:

Hanna Lindholm,
hanna.lindholm@kronoby.fi, puh. 040 867 9739

Perho:

Arto Marjala,
arto.marjala@perho.com, puh.  040 528 9971



Siirry sivun alkuun